" Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji pěstovat !! :) "

Sweet Flake - načepýřená kráska

26. ledna 2011 v 9:31 | Kristin |  Moje zvířátka :D

Sweeti- moje krasavice :) 

Může být obtížné vystihnout povahu zvířat. Snažím se jim porozumět, i proto dělám veterinu :). Každé zvíře má individuální povahu, vlastnosti a potřeby. Pokuď je to domácí mazlíček, tak je jenom na člověku, aby se postaral o všechno, co potřebuje.
Kdo svoje zvířátko miluje, tak udělá všechno proto, aby bylo štastné. Aby mělo vše, co potřebuje.
Přílišná péče škodí, to je potřeba brát také v úvahu. Ale zajištění základních potřeb je nutností k přežití vašeho mazlíčka.

Spousta zvířat co znám, tak jsou rozmazlená a zhýčkaná svými majiteli. Ale všechno v dobrém smyslu.
 Je vidět, že svoje páníčky zbožňují a mají veškerou péči, co potřebují.
Bohužel jsem se setkala i s takovýma, které to štěstí neměli. A právě těm bych chtěla v budoucnu pomoci.

Tenhle článek ale chci věnovat svému zvířátku - mojí potkanici Sweeti.
Přemýšlela jsem, kolik by se toho dalo napsat. Nakonec jsem se rozhodla, že dám k dispozici svojí slohovou práci -  " charakteristika vašeho domácího mazlíčka ".
Ne každému se bude chtít číst tak dlouhý článek, proto na závěr přikládám fotky mojí Sweeti a můžete si udělat vlastní úsudek :)

Slohová práce : 

Chtěla bych vám představit svého domácího mazlíčka - potkanici Sweeti, celým jménem Sweet Flake, což v překladu znamená " Sladká vločka ". Sweeti jsem si pořídila na konci srpna a za těch pět měsíců jsme k sobě hodně přilnuly. Jméno jsem jí vybrala podle jejího vzezření. Stačil mi jeden pohled a bylo mi jasné, že jsem propadla jejímu kouzlu.
Na první pohled na tomto drobném zvířátku zaujme hlava. Zřetelná lysinka ve tvaru cípu ovlivňuje celkový vzhled. Její sněhově bílá barva, barva vloček, vyzařuje zvláštní pocity. Kromě znaků jsou na hlavě výrazné velké, chytré, zdánlivě černé oči. Bystrý pozorovatel v nich ovšem může spatřit, v dobrém světle, červený pigment. Dlouhé fousky a růžový čumáček dávají Sweeti velmo roztomilý vzhled. Válcovité tělo má protáhlý tvar a skrývá v sobě přemíru energie. Drobné tlapky opatřené ostrými drápky jsou schopné vyšplhat téměř všude. Celková barva mé potkanice se nedá jednoznačně určit. Hřbet a trup mají barvu ranní šedi smíchané s kávou. Pro její mládí nemůžu přesně určit, jaká bude konečná barva. Sweetinka se neustále přebarvuje a tak je pro mě každý další měsíc něčím novým. Prozatím jí zůstává bílý cíp na hlavě. Bílá barva se objevuje také jako náprsenka a pokračuje na břicho až ke končetinám. Má dlouhý růžový ocas, dlouhý 10 centimetrů, který jí pomáhá při udržování rovnováhy.
Povaha potkanů může být různá stejně jako u lidí. Sweeti se vyznačuje inteligencí, která je u potkanů známá. Někdy mě až překvapuje, co dokáže tak malé zvířátko, když se například nudí nebo chce svoje pamlsky, udělat.  Je velmi hravá, a tak různe prolézačky, domečky a kusy látky ke stavbě hnízda jsou samozřejmostí. Nejvíce se jí líbí její závěsná houpačka ke spaní, kde může uplatnit své šplhací schopnosti a zároveň se skrýt před zraky všech. Nic pro tuto mrštnou potvůrku není problém.  je pravda, že pro své jídlo udělá cokoliv, ale na druhou stranu je velmi přátelská jak k jiným potkanům, tak k lidem.
Tím bych chtěla svoji charakteristiku uzavřít. Snad se mi alespoň trochu povedlo vás seznámit s tímto kouzelným tvorečkem, který mi zasáhl do života. Každý chovatel a milovník zvířat ví, jak je pro něho jeho mazlíček důležitý. Mám Sweeti ráda pro její hravost, nespoutanost a neposednost. Stejně tak pro její osobité kouzlo a dar vytvářet neustále něco nového. Věřím, že se u mě má Sweet flake dobře a doufám, že spolu prožijeme spoustu dalších okamžiků plných zábavy a souznění mezi člověkem a zvířetem.
sweeti
Ve svém bordýlku :D Kukuč alá " já nic " :)

sweet flake
Ten ocásek, žeru ji :-*

sweet
Tahle je upravená, ale Sweeti to stejně sluší :D

P.S.: Fotky nejsou v mojí režii, takže děkuji za nafocení té mojí potvůrky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 boo* boo* | Web | 26. ledna 2011 v 10:37 | Reagovat

ježiši ta je uplně kouzelná!.)

2 Kristin Kristin | 26. ledna 2011 v 10:49 | Reagovat

Děkuju :) Bobina moje, zrovna máme MiPu a ona si tu po mě vesele leze :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama